Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
Omalovánková přání k Valentýnu ke stažení Omalovánková přání k Valentýnu ke stažení
Valentýnské omalovánky a přáníčka pro velké i malé, kteří chtějí potěšit někoho, koho mají opravdu rádi :-) číst celé
Zobrazit všechny články

 

 

 

 


Společně pomáháme!  1. Úvod
  2. Blog
  3. Novinky
  4. Deník dobré nálady neboli deník vděčnosti
13.12.2019
Novinky

Deník dobré nálady neboli deník vděčnosti

Co je deník dobré nálady a k čemu se používá?

Deník dobré nálady je oblíbený a účinný prostředek pro spokojenější život, lepší vztahy i spánek. Většinou se mu říká deník vděčnosti, já jsem si ho trošku přejmenovala :-) Je to takový "posilovací přístroj" pro mozek, který si na něm trénuje vyhledávání důvodů dobré nálady. Mozek je přirozeně nastavený na hledávání negativních informací a rizik, protože z historického hlediska nám to umožnilo přežití.  Dnes už o život každý den nebojujeme, ale negativních informací je kolem nás víc než dost. Náš mozek má proto tendence vnímat realitu jako podstatně horší, než je potřeba. Deník dobré nálady trénuje mozek opačným směrem. Již po několika týdnech pravidelného používání se výrazně zvyšuje celková úroveň radosti a štěstí :-)

Jak deník dobré nálady používat?

Deník je ideální psát každý den večer před spaním. Do deníku si zapište datum a tři věci, které vám ten den zlepšily náladu, za které jste vděční, které se vám povedly. Stačí úplně stručně, ale klidně se i rozepište. Vděční nemusíte být jenom za velké věci, ale i za naprosté maličkosti, jako je milý úsměv kolemjdoucího. Pracovní i osobní. Doma i venku. Opravdu cokoli. Deník uchovávejte na viditelném místě, aby se vám každý večer připomenul.

Je potřeba nějaký speciální deník?

Na deník dobré nálady můžete použít jakýkoliv zápisník, který se vám líbí. Já jsem deník dobré nálady pojala takto:

Deník jako dárek k objednávce od 13. do 15. prosince

Na e-shopu k dostání zatím není, ale vytvořila jsem jich přesně 40 u příležitosti mých 40-tých narozenin jako dárek pro prvních 40 zákazníků, kteří si na e-shopu objednají od 13. do 15. prosince dva a více produktů, a do poznámky napíšou heslo "DOBRÁ NÁLADA" ;-)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli