Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
Omalovánkové přání pro učitelky a učitele Omalovánkové přání pro učitelky a učitele
Speciální sada omalovánkových přáníček pro všechny učitelky, kterým chcete udělat radost originálně vymalovaným přáníčkem :-) číst celé
Zobrazit všechny články

 

 

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Uklízendo
  4. Jak zapojit děti do předvánočního úklidu?
26.11.2021
Uklízendo

Jak zapojit děti do předvánočního úklidu?

Článek od Heleny Procházkové, autorky projektu "Útulný domov pro pořádkumilovné bordeláře", kterou jsme požádali o tipy, jak na předvánoční úklid s dětmi.

Jak si s dětmi užít i úklid v klidu a pohodě a na co dát pozor?

Dávám si teď pozor na to, jaké emoce v dětech úklid vzbuzuje a jakou roli v tom hraju i já sama.“ říká Helena Procházková

Všimla jsem si, že u nás dospělých budí spojení předvánoční úklid často nepříjemné emoce. Možná vzpomínáme na to, jak jsme jako děti drhli ještě na Štědrý den dveře a leštili zrcadla. Nebo na to, jak jsme se, coby mladé začínající hospodyňky, snažily „obstát“ a mít vše na Štědrý den nablýskané, nebo jak jsme jako maminky malých dětí trávily každoročně noc před Štědrým dnem balením dárků.

Ano, píšu z vlastních zkušeností. I pro mě býval předvánoční úklid zdrojem stresu, což není úplně dobrý základ pro zapojení dětí. Dávám si teď pozor na to, jaké emoce v dětech úklid vzbuzuje a jakou roli v tom hraju já sama. A před Vánoci ještě víc.

>> Přečtěte si celý článek na UKLIZENDO.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli