Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
Halloween dekorace s omalovánkovým NETOPÝREM Halloween dekorace s omalovánkovým NETOPÝREM
Dušičky, nebo halloween? Netopýrovi z Kukanda je to fuk. Lítá, pohvizduje si a hoří nedočkavostí, jak ho malé ručičky vybarví. číst celé
Zobrazit všechny články
Najdete nás na FACEBOOKU

 

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Novinky
  4. Jana Andrésková: Mé obrazy šíří dobrou náladu tam, kam se sama nedostanu
16.01.2019
Novinky

Jana Andrésková: Mé obrazy šíří dobrou náladu tam, kam se sama nedostanu

Jani, už dlouho maluješ obrazy. Kdy jsi s malováním začala?

Kreslení, malování a tvoření všeho druhu mě bavilo odmala. Ale měla jsem i spoustu jiných zájmů a nakonec jsem vystudovala ekonomický obor na Mendlově univerzitě. K malování jsem se vrátila až při svých výpravách do zahraničí, kterými jsem si studium vysoké školy prokládala. Při pobytu ve Skotsku jsem potkala španělskou malířku jménem Loyda Santolaria, která mě nadchla svým svobodným přístupem k tvorbě, využíváním arteterapie a používáním výrazných jasných barev.

Ze Skotska jsem pak odjela do Belgie, kde jsem ve výtvarných aktivitách pokračovala, a po návratu do Brna jsem si domluvila svoji první výstavu v bývalé kavárně DeusArt na Cejlu. Byl to trošku adrenalin, protože měli jediný volný termín přesně za měsíc a já měla hotových jen pár obrazů. Ale nejsem trpělivý typ a nechtělo se mi čekat dalšího půl roku, takže jsem se zavřela na privát a malovala měsíc v kuse od rána do večera. Výstava se povedla, dost obrazů se prodalo a to pro mě byl impuls, že to je správná cesta, i když vlastně nemám žádné akademické vzdělání výtvarného směru.

Co ti to přináší?

Baví mě tvořit. Jsem optimista a ráda šířím dobrou náladu. Mám ale dost omezený dosah, takže mé obrazy mají “tajný úkol” šířit dobrou náladu i tam, kam se sama nedostanu. Zároveň se mi líbí myšlenky Feng Shui a věřím, že věci, které v prostoru kolem sebe máme, významně ovlivňují to, jak se cítíme. Takže obrazy maluji se záměrem, aby do prostoru, kde budou viset, přinášely radost a energii.

Přečtěte si celý článek na womenofbrno.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli