Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Štítky blogu
Blog
ANDĚL s hvězdičkami – vystřihovací a omalovánková závěsná dekorace ANDĚL s hvězdičkami – vystřihovací a omalovánková závěsná dekorace
Nechte si doma poletovat anděla! Anděl z adventního kalendáře BETLÉM – kreativní závěsná dekorace ke stažení a vytištění zdarma. Anděla s hvězdičkami ... číst celé
Jak zapojit děti do předvánočního úklidu?
26.11.2021 Uklízendo
Jak zapojit děti do předvánočního úklidu?
Článek od Heleny Procházkové, autorky projektu "Útulný domov pro pořádkumilovné bordeláře", kterou jsme požádali o tipy, jak na předvánoční úklid s dě... číst celé
Zobrazit všechny články
Najdete nás na FACEBOOKU

 

 

 

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Uklízendo
 4. UKLÍZENDO 2.0 je na světě!
19.10.2021
Uklízendo

UKLÍZENDO 2.0 je na světě!

Jaké jsou hlavní novinky a změny, proč je součástí Uklízenda i hadřík a co v krabičce dělá harmonika?

Uklízendo je hra pro děti a rodiče, která do uklízení a dalších povinností vnáší pohodu a řád. Za rok a půl Uklízendo v praxi otestovalo už víc než 600 rodin a první náklad je už od prázdnin beznadějně vyprodaný.

První verze hry Uklízendo vznikla spontánně minulý rok na jaře během pár týdnů. Druhou verzi jsem začala promýšlet letos v lednu. Tušila jsem, že to bude trvat o trošku déle, protože ji budu chtít dovést k dokonalosti, ale nikdy by mě nenapadlo, že to bude nakonec víc než půl roku, než budu se všemi součástmi hry opravdu spokojená :-)

Jaké jsou hlavní novinky?

 1. Obrázkové samolepky s úkoly pro děti, co ještě neumí číst
 2. Nové hrací listy pro úkoly a odměny, které jsou hezčí a přehlednější
 3. Větší hrací kartičkyi zlatá samolepková kolečka kvůli snazší manipulaci + na kartičkách už není jen tučňák, zabydlelo se na nich rovnou 5 Kukando zvířátek
 4. Nová větší krabička
 5. Ultrasavý bavlněný hadřík a harmonika s inspirativními myšlenkami
 6. Rozšířená členská sekce

Přehled hlavních novinek:

1. Obrázkové samolepky s úkoly a body
...i pro děti, které ještě neumí číst

Součástí hry je nově 46 samolepek s obrázky činností (včetně popisku), díky kterým jsou hrací listy nejen barevnější a přehlednější, ale rozumí jim i mladší děti, které ještě neumí číst. Vyklízení myčky nebo skládání prádla – všechno má svůj obrázek.

 

2. Vymazlené hrací listy
...hezčí a díky novému uspořádání i přehlednější

Zvětšili a upravili jsme hrací listy tak, aby bylo hned poznat, kolik bodů je za jakou činnost. Body se nově lepí přímo k samolepce s činností. Stačí jedno mrknutí oka a víte, jak to je.

3. Hrací kartičky – víc, větší a nejen s tučňákem
...pro snazší manipulaci a větší radost z hraní

Kartičky i zlatá samolepková kolečka jsou větší, aby se s nimi dětem lépe manipulovalo. Na kartičkách nově děti najdou kromě tučňáka ještě čtyři další zvířátka, aby byla hra pestřejší. A místo 20 kusů jich je v každé hře rovnou 30!

5. Krabička a návod formou desek
...pro bezpečnou přepravu

Tohle byl jednoznačně největší oříšek. Hra nutně potřebovala větší krabičku, takovou, do které se vejdou všechny nové součásti hry, ale zároveň v ní hrací kartičky a magnetky nebudou lítat ze strany na stranu. Dlouho jsem si myslela, že si Uklízendo zaslouží krabičku na míru. Vznikly nejrůznější prototypy včetně složitých krabiček s vnitřními konstrukcemi, ale pořád to nebylo ono. Nakonec jsem se vrátila k jednoduché krabičce s přelepkou, jen pevnější a větší než původní verze.

Návod je ve formě desek, ve kterých jsou bezpečně uložené hrací listy, samolepkové archy, zlatá kolečka i veselé motivační samolepky.

6. hadřík a harmonika
...pro barevnější úklid a silnější motivaci

Dlouho, dlouho jsme si lámali hlavu, jak ochránit všechny součásti hry na cestě k vám, aby se kartičkám nepolámaly rohy a samolepky zůstaly v bezpečí, a zároveň jsme nemuseli používat dlouhé role plastové folie nebo polystyrenového sypání. 

Na druhé straně jsme přemýšleli, jak dětem pomoct hned na začátku vnímat úklid radostněji. Vymýšleli jsme různé dárky a motivační kartičky. Pořád to ale nebylo ono.

Až jsme na to kápli! Co pomůže zpříjemnit úklid? Veselé barvy! A co pomůže ochránit kartičky i samolepky v krabičce – třeba vrstva látky. Nápad byl na světě. Stačilo už “jen” objet obchody, zjistit, jaké materiály jsou k dispozici a vybrat ten nejbáječnější a nejveselejší. Domluvit se se spřátelenou chráněnou dílnou z Brna, objednat látky… a voilà, hadřík i s cedulkou s tučňákem k vašim službám.

K harmonice pak už byl jen krůček. Když už přepážku, aby kartičky nejezdily po celé krabičce, ani když to pošťák vezme přes výmoly, tak parádní! Harmonika z papíru všechno hezky udrží tam, kde to má být, a ještě nabídne dětem důvody, proč je uklízení fajn. Můžete si ji připíchnout na nástěnku nebo přimagnetovat na lednici – a mít je tak pořád na očích. 

6. Rozšířená členská sekce
...spoustu nových tipů pro děti a rodiče

Už v průběhu první verze Uklízenda jsme aktualizovali členskou sekci, s druhou verzí přinášíme i další novinky, jako třeba aktualizovaný návod a spoustu tipů, které vzešly z mnoha a mnoha diskusí s vámi, hráči.
I dál tu samozřejmě najdete všechny hrací listy a kartičky ke stažení a vytištění tak, jak jste zvyklí.

Mým velkým přáním je, aby nová verze pomohla mnoha rodinám, aby u nich byl i při úklidu klid :-)

Veliké díky patří všem, kdo se mnou novou verzi průběžně vyvíjeli a neúnavně mi poskytovali cennou zpětnou vazbu. Ráda bych také poděkovala všem hráčům Uklízenda 1.0, kteří vyplnili náš dotazník, protože právě na základě jejich postřehů jsme se rozhodli k některým změnám.

Nové Uklízendo si můžete pořídit tady >>

Uklízendo je pro ty, kdo chtějí mít doma pohodu (nejen) při úklidu :-)


máma dvou dětí a autorka hry

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli