Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
„Každá výchova je velmi specifický experiment“ říká dětský psycholog
22.10.2021 Uklízendo
„Každá výchova je velmi specifický experiment“ říká dětský psycholog
Rozhovor s psychologem Radkem Ptáčkem o tom, jak zapojit děti do úklidu, jak podpořit motivaci dětí (nejen) k úklidu, i o tom, proč je vzájemný vztah ... číst celé
Zobrazit všechny články
Najdete nás na FACEBOOKU

 

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Novinky
  4. Společně jsme podpořili Zdravotního klauna
31.01.2021
Novinky

Společně jsme podpořili Zdravotního klauna

Máme radost, že jsme mohli díky vám a kreativnímu adventnímu kalendáři BETLÉM poslat celých 56.880 Kč na podporu skvělé organizace Zdravotní klaun. Jejím posláním je „rozdávat radost a smích tam, kde se jich nedostává“. Úžasní zdravotní klauni dokáží rozveselit děti i seniory, kteří se zrovna ocitli v nemocničním prostředí, kde často moc veselo nebývá. Zdravotní klaun o. p. s. nemá vlastní zdroje příjmů, a proto je jeho fungování zcela závislé na příspěvcích od dárců. 

SMÍCH, KTERÝ POMÁHÁ

Smích, radost a dobrá nálada jsou hluboko zapsané v DNA Kukanda, a proto nám je práce zdravotních klaunů tak moc blízká. Máme radost, že můžeme jejich práci podpořit, protože věříme, že smích dokáže léčit na mnoha úrovních.

CO VLASTNĚ ZDRAVOTNÍ KLAUN DĚLÁ?

Programy pro děti

Zdravotní klauni přicházejí na dětská oddělení ordinovat smích, zahánět stres a smutek, povzbuzovat malé pacienty a předepisovat vysoké dávky humoru.

Zdravotní klaun má připravené programy pro děti na dětských odděleních, děti, které se chystají na operaci, pro dlouhodobě nemocné děti, děti v domácí péči i děti s tělesným a mentálním postižením.

Skvělým číslem je Cirkus Paciento – týdenní program, kdy klauni za dětmi denně dochází a učí je své triky. Celý týden pak vyvrcholí společným představením dětí a klaunů, které rodičům, ostatním dětem i zdravotníkům zpestří všední dny.

Programy pro seniory

S dobrou náladou roste chuť do života. Zdravotní klauni pravidelně navštěvují domovy pro seniory, kam přinášejí humor a hezké vzpomínky. Klauniády pro dříve narozené jsou založeny na stejném principu jako klauniády pro děti, přesto se od nich v mnohém liší. Červený nos ale zůstává.

ZDRAVOTNÍ KLAUN ZA ČASU KORONY

Úsměv je v této komplikované době ještě důležitější než kdy dříve. A tak se i Zdravotní klaun snaží přizpůsobit vzniklé situaci smíchuplně a tvořivě… po síti. Zdravotní klauni oblékli digitální pláště a hledají nové cesty, jak přinést radost těm, kteří ji potřebují. Naladit si je můžete na videokanálu Smích on-line, ale hlavně již od jara 2020 funguje program Virtuální klauniády. V těch se Zdravotní klauni setkávají s nemocnými dětmi tváří v tvář prostřednictvím videohovorů. 

MÁME RADOST, ŽE MŮŽEME ČINNOST KLAUNA DÍKY VÁM PODPOROVAT!

"Nápad Kukanda vytvořit kreativní adventní kalendář a spojit ho s podporou naší dobročinné organizace se nám od začátku líbil. Mile nás překvapila finanční částka, kterou se podařilo tímto krásným činem pro smíchuplnou pomoc získat. Díky našim dárcům jako je právě i Kukando, tak můžeme pokračovat v naší misi šíření radosti a smíchu tam, kde se jich nedostává." 

Alena Seoud, ředitelka fundraisingu a marketingu, Zdravotní klaun, o.p.s.

 

Na celkové částce 56.880 Kč se podílel 40 korunami každý, kdo si koupil náš kreativní adventní kalendář BETLÉM. Děkujeme, díky vám mohou klauni rozesmát víc dětí a potěšit víc seniorů!

 

 

KUKANDO + ZDRAVOTNÍ KLAUN = CO DÁL?

V podpoře Zdravotního klauna dál pokračujeme! Už brzy na náš e-shop přidáme veselou samolepku SMÍCHEM KE ZDRAVÍ s tučňákem-klaunem. Když si ji přidáte k objednávce, jednoduše tak podpoříte činnost Zdravotního klauna.

DĚKUJEME, ŽE S NÁMI POMÁHÁTE SMÍCHUPLNĚ!

A pokud jste dočetli až sem a máte ještě malou chvilku, rádi bychom vás pozvali ke krátkému příběhu ze života zdravotního klauna, ve kterém zjistíte, že zázraky se mohou stát i v těch nejbeznadějnějších chvílích!

Za Kukando vás s úsměvem zdraví
Jana Andrésková & její tým

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli